back to Blog

למי מיועדים לימודי יזמות עסקית

לא מעט אנשים מאמינים כי יזמות היא תכונת אופי מולדת – או שיש לך את זה או שאין לך את זה. אבל המציאות היא שגם יזמות ניתן ללמוד, וגם מי שניחן בחושים עסקיים בריאים יכול לצאת נשכר מלימודים אלה. לימודי יזמות עסקית מוצעים על ידי מספר מכללות ומוסדות לימוד, תמיד במתכונת של לימודי תעודה, בין אם במסגרת קורס ממוקד ובין אם במסלול נרחב יותר.

קהל היעד של לימודי יזמות עסקית

קהל היעד של לימודי יזמות עסקית הוא בראש ובראשונה אנשים החולמים על הקמת עסק או סטארט אפ ורוצים לקבל כלים חיוניים ולרכוש ידע עדכני ויקר ערך עוד בטרם יתחילו להשקיע משאבים שונים בעסק.

גם מי שכבר הקים עסק נמנה על קהל היעד של לימודים אלה, שכן תמיד אפשר ללמוד עוד, מה גם שיזמים בנשמתם תמיד ישאפו להקים עסקים חדשים אפילו אחרי שכבר חוו הצלחה כזו או אחרת.

בנוסף יכולים להיתרם מלימודי היזמות מנהלים בחברות וארגונים שונים שתפקידם כולל יזמות רבה, או כל מי שרוצה להתקדם למשרות בעלות אופי יזמי.

מה כוללים הקורסים בתחום?

ישנם כמובן הבדלים בין תוכניות הלימודים במוסדות השונים המציעים לימודי יזמות עסקית, אולם באופן טבעי ישנו גם מכנה משותף נרחב למדי.

בין השאר מציעים הקורסים השונים נושאים כגון יצירת תוכנית עסקית לסטארט אפ, בדיקת היתכנות טכנולוגית וכלכלית, גיבוש אסטרטגיה שיווקית, שיטות שונות לניתוח הסביבה העסקית בכל תחום ותחום, תמחור, היבטי מיסוי בעסקים, ההיבטים המשפטיים החשובים ובפרט היתרונות והחסרונות של כל דרכי ההתאגדות, ניהול אפקטיבי (ובפרט של משאבי האנוש), בחירה מושכלת בין מגוון פתרונות מימון לעסקים, ניהול זמן מיטבי, שיפור תהליכי קבלת החלטות, ניתוח הצלחות כמו גם כשלונות, קריאה והבנה של דוחות כספיים שונים ועוד.

בנוסף ייתכנו תכנים ספציפיים לקבוצה כזו או אחרת, כשלמשל קבוצת יזמיות תזכה מן הסתם לדגשים רלוונטיים לגבי יזמות עסקית לנשים, קבוצות מבוגרות יותר יקבלו כלים ליזמות בגיל 50+ וכו’.

איפה מוצעים לימודים בתחום היזמות העסקית?

לנוכח הביקוש ההולך ומתרחב ללימודי יזמות עסקית הולך ומתרחב גם היצע הקורסים בתחום. בין מוסדות הלימוד המובילים בכל הקשור ללימודים אלה ניתן לציין את:

* בית הספר ליזמות עסקית YZM – YZM שוכן בבני ברק ומציע מגוון אפשרויות לימודים: קורס יזמות עסקית לצעירים בני 50 ומעלה, קורס יזמות להקמת ברים, קורס שיווק ומכירות ליזמים ועוד.

* קבוצת יוזמות – קבוצה העוסקת בפיתוח ארגוני, עסקי ואישי, ומציעה בין השאר קורס יזמות בן 12 מפגשים של 5 שעות כ”א. הלימודים מתקיימים בתל אביב או חיפה, לבחירתכם.

* האקדמיה לפיננסים – קורס היזמות העסקית של האקדמיה לפיננסים כולל 10 מפגשים בני 4 שעות אקדמיות כ”א (בתדירות של פעם בשבוע). תלמידי הקורס זוכים בנוסף להשתתף בתוכנית ליווי הכוללת פגישת ייעוץ אישית, סיוע בכתיבתה של תוכנית עסקית ובהשגת מימון ראשוני וכן עזרה בפתיחת התיקים במע”מ, ביטוח לאומי ומס הכנסה. לאקדמיה לפיננסים שתי שלוחות, האחת בתל אביב והשנייה בחיפה.

* מרכזי טיפוח יזמות – משרד הכלכלה מפעיל כ-25 מרכזי טיפוח יזמות (מט”י) הפרושים בכל רחבי הארץ, ומעניקים מגוון רחב של שירותים ליזמים ולמי שרוצה להיות יזם. בין האופציות – קורסים ממוקדים וסדנאות אפקטיביות (למשל סדנא לבחינת פוטנציאל שוק והיתכנות עסקית, או קורס הקמה וניהול עסקי מזון).

* “המתחם” – מרכז יזמות חדשני הפועל במסגרת המכללה האקדמית תל אביב יפו, ומהווה חממה המציעה למי שמתקבל אליה, בין השאר, תוכנית אימון פרקטית ואינטנסיבית ובמסגרתה גם חונכות אישית ומעצימה במיוחד.