back to Blog

?מהי בנקאות הייטק

אמנם הייטק הוא קודם כל רעיון פורץ דרך ומציאת מענה אפקטיבי לצורך אנושי ולבעיה שעד כה לא היה לה פיתרון, אבל כל מי שהתנסה אי פעם בהקמת חברת סטארט אפ, ולמעשה גם מי שלא חווה את התהליך על בשרו, יודע שחברת הייטק פירושה גם גיוס כספים, איתור משקיעים, הכנת תוכנית עסקית, מציאת פתרונות מימון שונים בהתאם לאופי הפעילות המשתנה ובאופן כללי עיסוק בלתי מבוטל לא רק בפן הטכנולוגי אלא גם בפן הפיננסי – ובקיצור, חברות הייטק זקוקות לליווי צמוד ומקצועי של בנק חזק, וכמו כל ביקוש כמעט, גם הביקוש למוצר זה, בנקאות הייטק, הוביל ליצירת היצע נרחב למדי של שירותים בנקאיים לחברות הייטק ותיקות ולסטארט אפים בראשית הדרך. לאומי טק הוא דוגמה מצוינת לדור החדש של בנקאות ההייטק, שכן מיזם זה נולד ומיועד לטפל אך ורק בלקוחות מתחומי הטכנולוגיה העילית ובפרט לקדם כל סטארט אפ ישראלי הזקוק לתמיכה ואשר משכנע את אנשי המקצוע המנוסים כי סיכוייו להצליח גבוהים.

הדגשים החשובים של בנקאות הייטק

בנקאות הייטק היא שירות, וכמו כל שירות חשוב מאוד להקדיש זמן ומחשבה לבחירה מושכלת של נותן השירות.

במקרה של חברות הייטק המחפשות בנק שיספק מענה לכל הצרכים הפיננסיים שלהן, חשיבות הבחירה הנכונה מתעצמת: ראשית, החל משלב ה- Pre Seed שבו מתבצע גיוס הון ראשוני, ועד לשלב שבו כבר מדובר בעסק רווחי שלא קופא על השמרים אלא ממשיך להתפתח, לאשראי העומד לרשות החברה ישנו חשיבות קריטית מבחינת היכולת לממש את הרעיון, להתגבר על מכשולים, לממש את הפוטנציאל ולצמוח.

בנוסף, בנקאות הייטק איכותית מעניקה לעסק שירותים שונים וחיוניים וחוסכת לו זמן יקר, כמו גם משאבים אחרים, אותם ניתן לנצל לטובת פיתוח המוצרים והטכנולוגיה בראש שקט וחף מדאגות פיננסיות.

לא רק פתרונות מימון

נדבך אחר אותו חשוב לבדוק כשבוחנים כמה אופציות של בנקאות הייטק היא הערך המוסף של הקשר עם הבנק. לאומי טק, לדוגמה, לא רק מעניק פתרונות אשראי מתקדמים אלא גם מסייע לחברות הייטק לטוות קשרים נאותים עם קרנות הון סיכון שמספקות לא רק הון אלא גם ידע יקר ערך, משקיעים אסטרטגיים (וכל מי שהתנסה אי פעם בחוויה של איתור משקיעים לעסקים מודע לקושי העצום הטמון בתהליך מציאת משקיע שמספק ערך מוסף אמיתי לחברה), גופי מחקר מובילים באקדמיה, חברות איתן ניתן ליצור שיתופי פעולה מעצימים, מאיצים (סוג של מרכז יזמות טכנולוגית המיועד למיזמים בשלב התחלתי במיוחד) ועוד – ובכך מספקים לעסק, בין אם כזה שנמצא בחיתוליו ובין אם בוגר ומבוסס, תמיכה חשובה וקרש קפיצה להצלחה מקסימלית.

סניפים נגישים, אמינות ומהימנות

אמנם אנחנו חיים בעולם המתנהל דרך אימיילים ואתרי אינטרנט, וכמובן שגם בנקאות הייטק, באופן טבעי, נשענת על טכנולוגיה מתקדמת המבטיחה נגישות מקסימלית של עובדי הבנק ללקוחותיהם, חברות ההייטק, אולם במקביל עדיין אי אפשר לוותר לגמרי על סניף הבנק הפיזי – ובהתאם בנק לאומי, שמשקיע משאבים רבים כדי לתמוך בתחום ההייטק, מפעיל סניפים במתחמי הטכנולוגיה הבולטים בארץ ובהם הר חוצבים בירושלים, רמת החיל בתל אביב, רעננה – כפר סבא, ועוד.

יתרון נוסף של לאומי טק הוא הניסיון הנרחב של אנשי המקצוע המועסקים במיזם חדש זה, רמת האמינות הגבוהה שלהם והמקצועיות בה הם ניחנים – שילוב כל אלה מבטיח שירות אופטימלי לכל חברת הייטק באשר היא, וכמובן מותאם אישית לצרכים הספציפיים שלה בכל נקודת זמן נתונה.

אגב, כדאי לדעת שהצפי בבנק לאומי הוא כי הפסדי האשראי במגזר ההייטק יעמדו על כ- 3%, כלומר שיעור גבוה יותר מהממוצע הכללי, אולם לאור החשיבות האסטרטגית של תחום זה ולנוכח הרצון ליצור שינוי של ממש, מדובר בשכר לימוד משתלם.